0

Święty w kapeluszu

Posted by Kazimierz Szymeczko on 1 października 2014 in Książki |

swietythb

Kazimierz Szymeczko
Święty w kapeluszu
Ilustrator: Monika Kanios-Stańczyk
Wydawnictwo Literatura
Łódź 2006
Ilość stron 144
ISBN: 978-83-60638-84-2
Oprawa: Oprawa miękka (mapa na skrzydełkach)
Kategoria wiekowa: 12+

Czy tajemniczy Niemiec odwiedza stare kąty, czy prowadzi nielegalne interesy? Czy dresiarz potrafi opowiedzieć własnymi słowami film, którego nie widział? Czy średniowieczny święty może paradować w XVII-wiecznym kapeluszu?

Pomiędzy średniowiecznym zamkiem, zabytkowym kościółkiem a nowymi blokami można trafić na wiele zagadek. Sympatyczna trójka przyjaciół musi je rozwiązać, a pomoc policji, internetu, a nawet młodszych braci może przysporzyć im kolejnych kłopotów.


Zamek w Chudowie (nie bez powodu nazywany niegdyś „ruiną” zawsze mnie fascynował. Był miejscem wycieczek rowerowych, tajemnicą… Gdy powstała fundacja, która zajęła się jego odbudową, sytuacja nieco się zmieniła, ale równie chętnie do niego wracam.
Wszelkie „policyjne anegdotki” o garażach, w których ukrywane są przemycane auta, uprawie marihuany w piwnicy itp. są autentyczne, podobnie jak opowieść o diable zabierającym emeryturę z Pościgu za czarną hondą czy zasadzka w podwórzu kamienicy łączącej dwie ulice z Fałszerzy w sieci. Świat jest ciekawy i nie ma potrzeby zbyt wiele zmyślać. 

kosc_nawa_marcin38

Tytułowy św. Marcin. Rzeźba dziwna, bo patron żołnierzy paraduje w kapeluszu. Rzeźba znajduje się w kościele w Borowej Wsi. Dla potrzeb fabuły została skradziona. Mam nadzieję, że niczego tym razem nie wyprorokowałem.

Obok św. Marcina zamek w Chudowie. Stale w trakcie odbudowy. Zdjęcie z roku  2007(?)

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2014-2018 szymeczko.pl All rights reserved.
This site is using the Multi Child-Theme, v2.1.2, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.2.4.1, from BuyNowShop.com.