0

Sprawa dla rozsupływacza

Posted by Kazimierz Szymeczko on 3 października 2014 in Książki |

rozsuplywacz

Kazimierz Szymeczko
Sprawa dla rozsupływacza
Ilustrator: Joanna Howańska
Zakład Narodowy im. Ossolińskich. Wydawnictwo
Wrocław 2007
Liczba stron 102
ISBN 9788304049246
Okładka miękka
Kategoria wiekowa – młodzież, dorośli

Autor barwnie i z humorem opowiada historię pewnego nietuzinkowego detektywa, żyjącego w krainie zamieszkanej przez elfy, górece, polesy, ludzi i tzw. mieszańców. Pewnego dnia dzielny rozsupływacz nierozplątanych zawikłań otrzymuje zadanie tylko z pozoru łatwe do wykonania, w rzeczywistości wmieszany zostaje w niebezpieczną intrygę, która może go kosztować życie. Czy bohater książki z gatunku fantasy poradzi sobie z wyzwaniem? Czy w uczuciu tkwi siła?


Gdy zobaczyłem okładkę i ilustracje, o mało mnie szlag nie trafił. Wydawca uznał, że już za późno na zmiany. Za to redakcja tekstu – wzorowa. Książka długo przebijała się do Czytelników, bo taka szaro – bura z obu stron. Z tekstu jestem zadowolony. Fantasy jest tu bardziej dekoracją do opowiadania o ludziach i współczesności. Trochę smaczków dla miłośników literatury, muzyki i odniesień do naszego świata. Polecam, bo Czytelnicy polecają:
Inteligentny kryminał z błyskotliwymi dialogami…”; „Króciutka, ale pełna treści i zawiłej fabuły książka, która z pewnością umili senne popołudnie. Polecam, nie tylko młodzieży 🙂 ; „Należy od dziś do moich ulubionych, nieraz pewnie do niej jeszcze powrócę”.
Dziękuję. Nie osądzaj książki po okładce.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2014-2018 szymeczko.pl All rights reserved.
This site is using the Multi Child-Theme, v2.1.2, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.2.4.1, from BuyNowShop.com.