0

Cenne recenzje

Posted by Kazimierz Szymeczko on 29 grudnia 2014 in Książki |

Tetrus1  Spływają recenzje, którym warto poświęcić chwilę uwagi. Dlaczego? Bo piszą je osoby, które znają świat przedstawiony      w Tetrusie z własnych doświadczeń.

Zawodowy recenzent dostaje książkę, czyta i pisze coś mądrego         (albo i nie). Może pochwalić się erudycją, pogłaskać, zganić, wyrazić opinię. Z tego żyje, więc nie osądzajmy Recenzenta zbyt surowo,          ale nie przejmujmy się też nadmiernie jego opinią.

W przypadku recenzji pisanych przez tetrusów, opiekunów, sędziów rugby na wózkach, pedagogów, rehabilitantów sprawa ma się nieco inaczej. To opinie praktyków tematu, a nie teoretyków literatury. Czekam na zgodę recenzentów, by opublikować na stronie dłuższe fragmenty.  Na początek krótka recenzja zawodnika rugby na wózkach z IKS Jeźdźcy.

Cześć.

Ogólnie książkę czytało mi się bardzo przyjemnie.
co do szczegółów to;
-Pan Witek z Rept i jego cyrkowa instrukcja przesiadania się na ubikację to dla sprawnego tetrusa rzecz raczej nieosiągalna, a co dopiero dla świeżego kulawego.
-Kryminalna afera z ośrodkowym ,,meczydupą”, jak dla mnie za gruba afera, żeby włodarze Caritas-u zostawili ją samą sobie.
-Co do bohatera książki, to jest to bardzo inteligentny, szybko uczący się i twardo stojący na ziemi młody rugbista, który mimo swoich problemów z nową sytuacją daje sobie doskonale radę. Nie ,, chudą” postacią jest też jego kolega i przewodnik po nowym życiu, Stef. Michał wzorując się na nim, uczy się życia w nowym otoczeniu i nowym ciele. Pokazanie się nowych osób w jego życiu, daje mu i nie tylko jemu, nadzieję na pełne życie.
Nie wiem czy to co napisałem na coś się przyda , ale była taka umowa, więc się wywiązuję.
Pozdrawiam i życzę pomyślnych wiatrów 😉
  Andrzej Pawluś
Dziękuję za recenzję. Drobne skróty i omówienia wprowadziłem, by nie zdradzać zakończenia i szczegółów. 😉

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2014-2018 szymeczko.pl All rights reserved.
This site is using the Multi Child-Theme, v2.1.2, on top of
the Parent-Theme Desk Mess Mirrored, v2.2.4.1, from BuyNowShop.com.